41 choreografii i 29 medali na Mistrzostwach Polski

Mażoretki  zespołu ,,Finezja” działającego przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej wróciły z Mistrzostw Polski  Federacji IAM Stowarzyszenia Mażoretek Polskich Rozwoju Kultury i Sportu, które odbyły się 1-2 czerwca w Krzywiniu.
To pierwszy występ naszych dziewcząt w tej federacji, gdzie przyjęci zostaliśmy przez organizatorów i inne zespoły z wielką życzliwością. Na mistrzostwach wystąpiły wszystkie nasze grupy: przedszkolaki, kadetki, juniorki oraz seniorki. Dziewczęta zaprezentowały 41 choreografii  co w połączeniu z pięknymi strojami zrobiło wielkie wrażenie na organizatorach oraz innych zespołach biorących udział w Mistrzostwach.
Gorące podziękowania kieruję do naszej młodziutkiej Pani trener Natalii Wierzbickiej, wspieranej przez grupę seniorek w ciężkiej i mozolnej pracy treningowej: Alicję Chilarską, Magdalenę Grygiel, Weronikę Wijatę oraz Martynę Zasowską. To ta grupa pod przewodnictwem Pani Natalii przygotowała nasze dziewczęta do najważniejszej imprezy w tym roku, a wyniki podane poniżej mówią wszystko:
Zaprezentowano 41 choreografii z czego 29 zostało nagrodzonych medalami . Dziewczęta przywiozły 10 złotych medali, 13 srebrnych i 6 brązowych. 4 choreografie otrzymały miejsca czwarte, czyli tuż za podium. Wszystkie te układy zakwalifikowały sie na Mistrzostwa Europy IAM 2019. Są wśród nich wszystkie choreografie grupowe, mini formacje, duety oraz solistki. Poza tym debiutantka Wiktoria Masternak  na 19 startujących zajęła miejsce 5  w solo pompon. To największe osiągnięcia naszych dziewczyn. Musimy też wspomnieć o pozostałych prezentacjach. Tu nie wszędzie nasz zespół utrzymał się w czołówce najlepszych. Każda tancerka pracowała ciężko by wystąpić, ale jeszcze zabrakło nam techniki i pewnie szczęścia sportowego, aby wyniki były lepsze.
Pani Natalio za cały ten trud , zaangażowanie i wspaniałą atmosferę w imieniu własnym i Zarządu oraz rodziców wielkie słowa uznania i podziękowania. Osiągnięcie tak wspaniałych wyników to efekt wielogodzinnej, ciężkiej pracy spędzonej w salach gimnastycznych, tu moje podziękowania dla Pana Piotra  Kokorniaka – Dyrektora CKiR we Wschowie oraz Dyrektora I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica Pana Damiana Janowicza i ich współpracowników, za pomoc i umożliwienie korzystania z ich obiektów.
Jak już wcześniej wspomniałem dziewczęta oprócz pięknych choreografii niesamowite wrażenie zrobiły przepięknymi strojami, a to zasługa 3 pań: Jadwigi Golec, Aliny Sawickiej oraz Małgorzaty Grygiel. To te panie poświęciły swój drogocenny czas by nasze pociechy mogły lśnić na tle innych zespołów.
Niesamowite wrażenie na organizatorach i innych zespołach zrobili nasi rodzice i kibice, którzy bardzo licznie przybyli, by dopingować i wspierać nasze zawodniczki w występach. Drodzy rodzice dzięki za sportowy doping, wparcie i pomoc w przygotowaniu naszych młodych tancerek do Mistrzostw, to również wasz sukces.
Cała ta przygoda z tańcem naszej młodzieży, sukcesy nie udały by się gdyby nie sponsorzy, dzięki ich przychylności i wsparciu finansowemu mogliśmy godnie reprezentować nasze Województwo, Powiat i  Miasto Wschowa na Mistrzostwach Polski, rywalizując na równym poziomie z zespołami przybyłymi z terenu całej Polski.
Dziękujemy:
– Zarządowi Województwa Lubuskiego, z którego w ramach projektu ,,Lubuskie-tu gramy, tańczymy i dobrze się bawimy” zakupiliśmy dresy dla  grupy seniorek oraz uszyliśmy częściowo stroje taneczne dla przedszkolaków.
-Burmistrzowi Miasta i Gminy Wschowa dzięki dofinansowaniu w ramach projektu ,, Mistrzostwa Tańca Mażoretkowego” uszyte zostały stroje dla grup występujących w Mistrzostwach, otrzymaliśmy również dofinansowanie za pracę trenera i dopłatę do transportu.
– Prezesowi Banku Spółdzielczego we Wschowie, Panu Sebastianowi Nietykszy za całoroczne wsparcie finansowe naszych działań statutowych.
Gratuluję wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, organizatorom stworzenia wspaniałego widowiska i do zobaczenia za rok.  

Paweł Grygiel
Prezes Stowarzyszenia