Zagrali hejnał Wschowy

Wschowscy muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej wzięli udział w 26. Ogólnopolskim Przeglądzie Hejnałów Miejskich w Lublinie. Hejnał Wschowy usłyszała cała Polska!

Głównym celem przeglądu jest prezentacja współczesnych hejnałów oraz popularyzacja średniowiecznych tradycji.

26. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich rozpoczął się 15 sierpnia br. mszą święta w bazylice dominikanów w Lublinie. Po spotkaniu z władzami oraz złożeniu wieńców na Pl. Litewskim nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, a z balkonu Trybunału Koronnego zaczęły rozbrzmiewać hejnały polskich miast. W tym roku do przeglądu stanęło pond 40. hejnalistów z 30 miast w tym Wschowy! Nasze miasto reprezentowali:
Marcin Płóciniak – trąbka
Stanisław Nieścior – trąbka
Tomasz Łączny – trąbka 
Arkadiusz Nogalski – trąbka
Tomasz Trzciołek – tuba
Aleksander Fogt – puzon
Dawid Gałka – puzon

Wschowska grupa była najliczniejsza spośród wszystkich występujących co spowodowało wiele pozytywnego zamieszania. Wschowscy muzycy zaprezentowali się wyśmienicie i godnie reprezentowali Wschowę. Autorem hejnału Wschowy jest Mieczysław Leśniczak – trębacz, solista i kameralista, propagator muzyki myśliwskiej oraz Honorowy Obywatel Wschowy. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej dziękuje Urzędowi Miasta i Gminy Wschowa za transport oraz pomoc w organizacji wyjazdu.

SKZW