Muzycy oraz mażoretki w Paryżu

W ostatni weekend Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy, działająca przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej wraz z Mażoretkami Orkiestry Dętej Leszna uczestniczyła w obchodach związanych ze Świętem Narodowym Francji. Wzięli udział w paradzie w Preslas oraz dali koncerty w Grand Quevilly i Puteax.

Pierwszy dzień muzycy oraz mażoretki zaczęli od zwiedzania najciekawszych miejsc w Paryżu: wieży Eiffla, Luwru oraz katedry Notre Dame, a wieczorem uczestniczyli w paradzie we francuskim mieście Preslas. Następny dzień był równie pracowity co poprzedni. Młodzi artyści zaprezentowali się w Grand Quevilly oraz Puteaux dając niesamowite koncerty dla francuskiej publiczności. W drodze powrotnej ekipa wschowsko-leszczyńska zwiedziła niemiecką Kolonię.

Przygotowania do wyjazdu trwały wiele miesięcy i kosztowały muzyków wiele pracy oraz zaangażowania… Trud ten przyćmiła francuska publiczność, która spontanicznie i z wielką radością bawiła się na występach – nagradzanymi gromkimi brawami i owacją na stojąco. – Brawa oraz wspólna zabawa z publicznością to dla nas największa nagroda. Francuzi są naprawdę niezwykle żywiołowym narodem – mówi jeden z muzyków.

Orkiestra zaprezentowała się na bardzo wysokim poziomie, co zaowocowało propozycjami kolejnych wyjazdów – mówi Remigiusz Kuropka, dyrygent MOD. Jak przyznają sami muzycy, przemarsze były bardzo wymagające jednak emocje jakie towarzyszyły tym wydarzeniom są nie do opisania i pozostaną w ich pamięci na długi czas.

MOD bardzo dziękuje Agencji FV Productions za zaproszenie na wyjazd do Francji.

skzw